16 млрд. се изпариха на борсата

https://blitz.bg/ikonomika/16-mlrd-se-izpariha-na-borsata_news28559.html Blitz.bg

16 млрд. лева се изпариха от фондовата борса от началото на годината заради кризата. Това става ясно от нейните данни, пише в. “24 часа”.

Според статистиката в сравнение с 31 декември 2007 г. пазарната капитализация на борсата (стойността на всички търгувани дружества там) е намаляла с 58% и вече е 18.5 на сто от БВП спрямо 51% за 2007 г.

Истински срив има и при оборота, който е паднал със 70.7% спрямо година по-рано. Броят на сделките се е понижил с 18 на сто. През 2008 г. са регистрирани за търговия 119 нови емисии спрямо 115 през 2007 г. От тях 19 са увеличения със собствени средства. Въпреки това набраният чрез емисии капитал е с 28% по-малко от 2007 г. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай