"Балкан" АД минава на непълен работен ден

https://blitz.bg/ikonomika/balkan-ad-minava-na-nepalen-raboten-den_news43671.html Blitz.bg

Машиностроителният завод "Балкан" АД в Ловеч минава на непълен работен ден.

Да се премине на работа на непълно работно време - четири часов работен ден на работниците и служителите, заети в основното производство на дружеството, като се проведат всички необходими действия по консултиране с представителите на работниците и служителите.
Същевременно да се проведат консултации за намаляване на броя на работниците и служители, заети в основното производство и дейностите свързани с него с повече от 10%, съгласно Кодекса на труда и подзаконовите нормативни актове.
Това са решенията, които ръководството на Балкан АД, взе по повод драстичното намаляване на обемите на поръчките за месеците януари и февруари 2009 г., както и на използваните производствени мощности в дружеството, предназначени за производството на възли и агрегати за мотокари, т. нар. инвестиционно машиностроене.
Според него печалбата на компанията за 2008 г. възлиза на 17 хил. лв., при 552 хил. лв. година по-рано. Нетните приходи от продажби намаляват от 9.27 млн. лв. на 6.41 млн. лв. /Гергана Димитрова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай