Природният газ да поскъпне с малко над 21 процента от 1-ви януари и през следващото тримесечие хиляда кубически метра да се продават за около 653 лева без ДДС, поиска "Булгаргаз" от Държавната комисия за енергийно и водно регулиране.
От газовата компания аргументират исканото поскъпване с увеличението с над 15 на сто на курса на долара през изминалия период, както и с по-ниската цена, която утвърди държавният регулатор за предишното тримесечие.
Същевременно при определянето на новите цени от компанията са взели предвид по-ниските цени на алтернативните горива. /БНР
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.