Булгаргаз иска природния газ да поскъпне с 21% от януари

https://blitz.bg/ikonomika/bulgargaz-iska-prirodniya-gaz-da-poskapne-s-21-ot-yanuari_news26451.html Blitz.bg

Природният газ да поскъпне с малко над 21 процента от 1-ви януари и през следващото тримесечие хиляда кубически метра да се продават за около 653 лева без ДДС, поиска "Булгаргаз" от Държавната комисия за енергийно и водно регулиране.

От газовата компания аргументират исканото поскъпване с увеличението с над 15 на сто на курса на долара през изминалия период, както и с по-ниската цена, която утвърди държавният регулатор за предишното тримесечие.

Същевременно при определянето на новите цени от компанията са взели предвид по-ниските цени на алтернативните горива. /БНР

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай