Бюджетът вече е "на червено"

https://blitz.bg/ikonomika/byudzhetat-veche-e-quotna-chervenoquot_news57684.html Blitz.bg

Още в средата на юли бюджетът е на дефицит, съобщиха от Министерството на финансите.

Дефицитът е бил над 202,1 млн. лв. на 17 юли, а в края на месеца той вече е достигнал 372,4 млн. лв., потвърждавайки очакванията за увеличените разходи в периода до изборите, както и значителните по размери поети ангажименти, които допълнително ще затруднят изпълнението на бюджета до края на годината, уточняват от финансовото министерство.

За първите седем месеца на годината приходите са в размер на 14 819,2 млн. лв., което е 83,4 на сто от предварително разчетените.

Разходите за същия период да 15 191,5 млн. лв., което е 50 процента от годишния разчет. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай