Днес ще се открие конференцията „Стратегия на рафиниращата индустрия до 2050:  преход за течните горива и възможности пред сектора”, съобщиха от Българската петролна и газова асоциация и Европейската петролна асоциация/FuelsEurope. Ето цялото съобщение:
Уважаеми колеги,
 
Българската петролна и газова асоциация и Европейската петролна асоциация/FuelsEurope имат удоволствието да Ви поканят на откриването на конференцията „Стратегия на рафиниращата индустрия до 2050:  преход за течните горива и възможности пред сектора”.

Събитието е част от официалния календар на българското председателство на Съвета на Европейския съюз и ще се проведе на 18.04.2018 г. (сряда) в Гранд хотел София.

На конференцията ще присъстват г-жа Теменужка Петкова, Министър на енергетиката, г-н Бела Келемен, Президент на FuelsEurope, г-н Джон Купър, Генерален директор на FuelsEurope, г-н Валентин Златев, Председател на Българската петролна и газова асоциация, г-н Андрей Делчев, Изпълнителен директор на БПГА, Заместник-министърът на енергетиката г-н Ж.Станков, Заместник-министърът на околната среда и водите Кр. Живков, представители на европейската петролна индустрия, експерти от генерална дирекция „Енергетика” на Европейската комисия, представители на Европейската асоциация на производителите на автомобили.
В първата част на събитието ще може да проследите изказванията на г-н Валентин Златев, на г-жа Теменужка Петкова и на г-н Тудор Константинеску, Главен съветник, Главна дирекция „Енергетика“, Европейска комисия, както и краткото представяне на „Визия 2050“ на Европейската петролна асоциация/FuelsEurope от нейния Президент - г-н Бела Келемен и от г-н Джон Купър, Генерален директор на FuelsEurope.
 

Българска петролна и газова асоциация е учредена през 1999г. от основните фирми в нефтената и газова индустрия – „Петрол” АД, „Шел България” ЕАД, „Овергаз Инк.” АД, „Шел Газ България” АД, „Топливо” АД. Към днешна дата в асоциацията членуват 16 компании. Асоциацията е единствената представителна организация едновременно на петролния и газов сектор в Република България. Тези браншове безспорно са от стратегическа важност за икономиката на държавата –  в основата на транспортната система, енергетиката, отоплението на битовата сфера. Компаниите, членове на БПГА са и сред най-големите данъкоплатци в България.

 
Европейската петролна асоциация/FuelsEurope  обединява многонационални петролни и газови компании, които инвестират в проучване и производство, рафиниране и производство на химикали. Сред тях има европейски регионални или национални компании, които експлоатират една или повече рафинерии. Много от членовете имат интереси в областта на дистрибуцията, маркетинга и алтернативните горива. Асоциирано членство в организация е достъпно и за компании, разположени в държави в рамките на Съвета на Европа. Повече информация може да намерите тук: https://www.fuelseurope.eu/