Екшъни в “Лукойл”

https://blitz.bg/ikonomika/ekshani-v-lukoyl_news49581.html Blitz.bg

Конфликти тлеели между руснаци и българи в управата на гиганта “Лукойл”, пише “Уикенд”.

Напрежението се подклаждало от братушките, които управляват нефтокомбината в Бургас и са групирани в компанията “Лукойл-Нефтохим”. В последните месеци те пробвали да сеят интриги срещу “Лукойл”-България на Валентин Златев и да ограничат влиянието на нашенците в управлението на газовите дела. Според осведомени и според твърдения в интернет форумите особено активен в задкулисната дейност бил зам.-директорът на нефтокомбината Алексей Родин. Той “играел” съвместно със скандално известния почетен консул на Русия в Бургас Тотко Фотев. Наскоро Фотев беше обвинен в блудство от известна бургаска красавица. “Тотко Фотев е сърдит на хората около Вальо Златев, защото навремето бе поискал от тях да му съдействат да стане шеф на бургаската полиция. Акцията пропадна, той се обиди и сега настройва руснаците срещу Златев. Двамата с Родин вкарват в производството на комбината варненски фирми и вадят от голямата игра бургаските”, коментират местни газовици. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай