Финансови институции изкупуват апартаменти у нас, съобщи председателят на Националната асоциация на строителите на жилища Пламен Бенински.
Бенински посочи, че има натиск, но не на големите строителни фирми върху малките да им изкупят апартаментите, а натиск от страна на пазара, защото в момента се извършват много малко продажби паради липсата на кредитиране.
Голяма финансова институция изкупува в момента и има за цел да изкупи 3000 апартамента в София, съобщи Бенински.
В отговор на въпрос той уточни, че става въпрос за чуждестранен инвестиционен фонд.
"Изкупуването на тези 3000 апартамента е стартирало тази пролет, иначе инвестиционният фонд е на нашия пазар от няколко години", добави Бенински. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.