Фючърсите на щатския лек суров петрол поевтиняха с 0.7%, до 61.37 долара за барел
Японските акции оглавиха ръста на азиатските пазари днес след слабото начало на деня.
Книжата на японските експортно ориентирани компании привлякоха инвеститори, след като доларът поскъпна спрямо йената, благодарение на лихвите по щатските държавни облигации, които се движеха близо до най-високите си нива от четири години.
В началото на днешната сесия азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI взе пример от пониженията на Уолстрийт вчера и губеше 0.1%, преди да запише повишение от 0.5%. Австралийският основен индекс добави 0.1%, докато южнокорейският KOSPI се повиши с 0.3%.
Японският Nikkei се възстанови от първоначалния спад и записа повишение от 0.65%. Индексът бележи ръст в пет от последните десет сесии, възстановявайки се от четиримесечното дъно, достигнато при разпродажбите на световните пазари.
Щатскитe индекси Dow Jones и S&P 500 записаха понижения вчера, прекъсвайки шестдневната си печеливша серия, след като резкият спад в цената на акциите на Walmart се отрази сериозно.
Ръстът при Amazon и при производителите на чипове помогна на Nasdaq да се задържи почти без промяна за деня.
Лихвите по щатските държавни облигации нараснаха вчера, като тази по 10-годишните книжа се върна близо до четиригодишния си връх.
Доларът се облагодетелства от по-високите лихви. Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, нарасна до едноседмичен връх от 89.802 пункта.
Индексът скача с 0.7% от началото на седмицата, след като изгуби 1.5% в предходната седмица, падайки до тригодишно дъно.
Доларът продължи ръста си от вчера и добави 0.4%, до 107.770 йени. Еврото остава почти без промяна на ниво от 1.2337 долара, след като в предходния ден изгуби 0.55%.
Австралийският долар поевтиня с 0.25%, до 0.7866 щатски долара, докато новозеландският долара остана без промяна на ниво от 0.7348.
По-скъпият долар натежа над суровините, като фючърсите на петрола от сорта брент изгубиха 0.6%, до 64.88 долара за барел, а фючърсите на щатския лек суров петрол поевтиняха с 0.7%, до 61.37 долара за барел.
Спот цената на златото докосна едноседмично дъно от 1 327.90 долара за тройунция и губи 1.4% за седмицата.
Последвайте ни
0 Коментара: