Със сигурност ще има облекчение на цените, невинаги обаче цената ще падне със стойността на спада на ДДС. Може да забави инфлацията, но няма да я спре". Това заяви икономистът Георги Вулджев за "Твоят ден" по NOVA NEWS.
По думите му намаляването на ставката ще повлияе най-добре на производителите. Намаляването на ДДС на енергийните продукти също е добра идея. Борбата е да осуетим инфлацията. "Очаквам таванът на цените да създаде дефицит на стоки, дори да доведе до фалити на някои производители.
Най-големият приоритет трябва да е инфлацията, ако се прехвърлят пари от капиталовите разходи. Намаленото ДДС е възможно, има капацитет", сподели Вулджев.
Според него заставяне за намаление на цените ще бъде опасно, защото може да доведе до фалити.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.