Национален предател ли е Мартин Димитров и трябва ли да влезе в затвора заради твърдението му за АЕЦ "Белене"?
Твърдението по негов адрес на Костадин Костадинов е остро, но прогнозата му за летежа на цените е актуална и днес
"Все пак упоритостта на американските агенти за влияние у нас в прокарването на антибългарските им политики е достойна за уважение - вече повече от 30 години те последователно работят за унищожаването на българската държава част по част, като конкретно в момента за пореден път се опитват да довършат екзекуцията на българската енергетика. Ето защо се надявам те също да приемат с уважение позицията на Възраждане, че заради тези свои действия мястото на всички подобни национални предатели и застъпници на чужди национални интереси е в затвора. Разбира се там ще имат възможност да работят и всеки 2 работни дни ще им се броят като 3 зад решетките.
Ще имат голям избор от работни места - тунела под Шипка, тунела под Петрохан, урановите мини и т.н. Тези от тях, които ще са в Белене, няма да бъдат разхождани надалеч - те ще могат да се включат пряко в доизграждането на АЕЦ "Белене".
Това заявява лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов в края на ноември м.г. Но твърденията му са изключително актуални и сега, когато цената на тока за бизнеса и обикновените граждани чупи нови рекорди и ги обрича на фалит и мизерия.
И докато хора като Мартин Димитров са на мнение, че е безсмислено довършването на АЕЦ "Белене", то икономисти са на точно обратното мнение.
Според тях България съвсем спокойно може да поддържа ниска цена на електроенергията, защото има две държавни електроцентрали. Това са АЕЦ Козлодуй с мощност 2000 MW и ТЕЦ "Марица изток" 2 с мощност 1600 MW.
Мощностите на ВЕЦ на НЕК са достатъчни за поддържане на енергийния баланс в страната с поносими цени за българските граждани и предприятия. Необходимо е решение и заповед на министъра на енергетиката, за спиране на износа на електроенергия и цялото налично количество спокойно може да се пренасочи за регулирания пазар и останалите потребители в страната, обясниха пред БЛИЦ експерти в енергетиката, като уточниха, че съществува такава практика.
За да се случи това е необходима воля и решителни действия от страна на новоизбраното коалиционно правителство. Такава, обаче няма, а причините навяват съмнения за задкулисни интереси и обслужване на корупционни действия.
Тезата за ангажименти към Европейския съюз и енергийната борса е несъстоятелна, защото глобата е нищожна на фона на инфлацията и декапитализирането, което се случва в страната.
Затова българските граждани трябва да се замислят, когато гледат какво им говорят Мартин Димитров и компания и дали зад техните думи не прозират лобистки интереси.
Последвайте ни