Изпили сме по 6 л вино през 2008 г.

https://blitz.bg/ikonomika/izpili-sme-po-6-l-vino-prez-2008-g_news43627.html Blitz.bg

Консумацията на вино през 2008 г. е била почти 6 литра на глава от населението. Това се посочва в Доклада за състоянието и извършения контрол в лозаро-винарския сектор, съобщават от правителствената пресслужба.

Данните сочат, че производството в сектора е нараснало с 3%. Количеството на преработеното грозде през 2008 г. е 203 446,6 тона. То е с добро до много добро качество и отговаря на изискванията за производство на вина с високо качество. Количеството на произведените вина е 138 979 915 литра. Количеството на произведеното вино за 2008 г. е нараснало с 3 на сто, спрямо предходната година. През първите 11 месеца на 2008 г. количеството на изнесените вина е 91 003 244 литра. Наблюдава се лека тенденция в посока към намаление в износа. Основната причина за това е спадът в износа за Русия. Общият обем на внесените вина за първите 11 месеца на 2008 г. е 7 343 627 литра./БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай