Мераклиите за жилище на морето посърнаха, цените удариха...

Цените на имотите край морето зависят от редица фактори като близостта до вълните и качеството на строителството, дали става въпрос за жилище в затворен комплекс или в отделна сграда

https://blitz.bg/ikonomika/merakliite-za-zhilishte-na-moreto-posarnaha-cenite-udariha_news1094077.html Blitz.bg

Цените на редица имоти край морето достигнаха нивото за апартаменти в престижни райони на София, пише "Труд". 

Например в Стария град на Несебър цените са между 2200 евро и 2800 евро за кв.м (всички цени са с ДДС), показват данни на сайт за недвижими имоти. Там има автентични стари къщи и бутикови апартаменти, предлагането е ограничено, защото няма свободни площи за ново строителство, като всичко това води до покачване на цените.

Цените на имотите край морето зависят от редица фактори като близостта до вълните и качеството на строителството, дали става въпрос за жилище в затворен комплекс или в отделна сграда. Жилищата в луксозни затворени комплекси, които предлагат редица удобства, са с по-високи цени.

Цените на апартаментите в Свети Влас най-често са с цени между 1800 евро и 2400 евро за кв.м, като основният интерес е към двустайни и тристайни с гледка към морето. Там имоти купуват хора с по-големи финансови възможности и искат по-големи апартаменти.

Търсенето в Слънчев бряг е концентрирано предимно върху студия и едностайни жилища, които са подходящи за няколко седмици престой край морето.

Апартаментите в северната част на Слънчев бряг най-често са с цени от 1200 евро до 1600 евро за кв.м, а в южната – от 900 евро до 1300 евро за квадрат.

Край морето има имоти с цени в много широк ценови диапазон, което дава възможност за голям избор на купувачите. Има луксозни апартаменти и къщи, в които собствениците могат да отсядат със семейството си при същите удобства, каквито имат и в основното си градско жилище.

Има и по-малки жилища, които са удобни за краткосрочно настаняване – през уидендите и почивните дни през лятото, а през останалото време може да бъдат давани под наем. Затова имотите край морето са и добра инвестиция. От една страна цените им нарастват през годините, а от друга може да носят доходност от предоставянето им на туристи. Затова цените на ваканционните имоти зависят и от привлекателността на съответния курорт за туристите.

Цените на жилищата в Стария град на Созопол достигат 2600 евро за кв.м. В новата част на града има по-достъпни предложения с цени между 1400 евро и 1800 евро за кв.м.

Добри възможности за покупка на имоти както за семейно ваканционно жилища, така и за отдаване под наем има и в дестинации като Поморие, Черноморец и Приморско, където цените най-често варират от 1100 евро до 1700 евро за квадрат.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
3 Коментара
местен
преди 10 месеца

Глупости в ,,Св.Констанрин и Елена,,обзаведен апартамент с паркомясто под 3500Е няма.

Откажи