Черешовата реколта в Кюстендил е пред провал и е възможно да няма череши това лято, алармира вестник "Телеграф". Липса на средства оставила черешите без първо пръскане, обявиха от дирекция "Земеделие, гори и стопански дейности".
Честите промени във времето щели също да се отразят зле на вкусния плод, коментират земеделци от района. Те запалвали слама, за да повишат температурата в градините, където се засадени черешите. След среща в Пловдив между фирмите, изкупуващи череши, не е договорено общото пръскане на плодовите дървета. Овощарите, които пръскат според изискванията продукта, са твърде малко, показват проучвания в Кюстендил. / БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.