Няма да има череши от Кюстендил

https://blitz.bg/ikonomika/nyama-da-ima-chereshi-ot-kyustendil_news47464.html Blitz.bg

Черешовата реколта в Кюстендил е пред провал и е възможно да няма череши това лято, алармира вестник "Телеграф". Липса на средства оставила черешите без първо пръскане, обявиха от дирекция "Земеделие, гори и стопански дейности".

Честите промени във времето щели също да се отразят зле на вкусния плод, коментират земеделци от района. Те запалвали слама, за да повишат температурата в градините, където се засадени черешите. След среща в Пловдив между фирмите, изкупуващи череши, не е договорено общото пръскане на плодовите дървета. Овощарите, които пръскат според изискванията продукта, са твърде малко, показват проучвания в Кюстендил. / БЛИЦ
 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай