Пак сме четвърти в света – по красота на валутата

Левът по-харесван и от американския долар

https://blitz.bg/ikonomika/pak-sme-chetvarti-v-sveta-po-krasota-na-valutata_news215940.html Blitz.bg

Оказа се, че българският лев е в топ 5 за най-красива валута в света. Той е по-красив и от американския долар. Това стана ясно от предпочитанията на швейцарски финансисти, след ежегодното заседание на Комисията по естетика на Международната финансова банка.

Родните левове са четвърти в класацията, веднага след еврото. Първа по красота е украинската гривна. След нея се нареждат австралийският долар, еврото, българският лев и американският долар. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай