Пазарджик с милион и половина “на червено”

https://blitz.bg/ikonomika/pazardzhik-s-milion-i-polovina-na-cherveno_news26425.html Blitz.bg

С дефицит от около милион и половина лева ще приключи годината община Пазарджик. Недостигът се дължи главно на свития имотен пазар, който блокира реализацията на нарочени за продажба общински терени и обекти, обясни кметът Тодор Попов.

Според него другата причина за недостига е липсата на изравнителна държавна субсидия. В предишни години от централния бюджет в края на годината са получавани суми в рамките на 1 – 1.5 милиона лева, обясни градоначалникът.
Задълженията на общината са основно към големи строителни фирми. Кметът обясни, че се е договорил с дружествата да потърпят за парите до края на януари 2009 г., предаде кореспондентът на БЛИЦ в Пазарджик. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай