"Можем да вдигнем заплатите от това, което произвеждаме. Имаме печалба от 20 милиарда лева брутен продукт. 100 милиарда ще стигне брутния продукт до няколко месец. Предлагаме 50% от доходите на фирмите да отиват при работниците. Това е по германски стандарт.
Така увеличението ще е 15% или 100 лева, и над 100 лв. на човек.", изчисли Димитров "Днес се връчи декларация с искания към правителството. Ще искаме клауза в закона, която да определи как ще се изчисляват заплатите.", допълни още президентът на КНСБ.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.