Азиатските акции се колебаеха във вторник, тъй като продължаващите опасения около търговския конфликт между САЩ и Китай неутрализираха положителните нагласи от ръста на Уолстрийт, дошъл вследствие на добрите резултати на компаниите.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI отчита минимално повишение от 0.05%.

Индексът се понижи в началото на сесията и не успя да тръгне нагоре вследствие на волатилността при китайските акции. Индексът Shanghai Composite нарасна с над 0.6% в ранната търговия, след като преди това записа понижение в четири поредни дни. За последно индексът бележеше повишение от 0.1%.

Австралийският основен индекс изгуби 0.25%, южнокорейският KOSPI добави 0.2%, а японският Nikkei нарасна с 0.25%.

Трите основни щаткси индекса записаха повишения вчера, вследствие на силните резултати на компаниите. Резултатите на Berkshire Hathaway бяха впечатляващи, а Facebook подкрепи Nasdaq след като се появи информация, че планира пускането на нови услуги.

Доларът продължава да получава подкрепа от напрежението около международната търговия. Доларовият индекс, който следи представянето му спрямо кошница от шест други основни валути нарасна до близо триседмичен връх от 95.515 пункта, преди да отстъпи леко до 95.347.

Според някои анализатори търговският конфлик облагодетелства долара, тъй като щатската икономика е по-добре позиционирана за справяне с протекционизма, отколкото развиващите се пазари, а митата могат да намалят търговския дефицит на САЩ.

Еврото поевтиня до петседмично дъно от 1.1530 долара, вследствие на опасенията, че Италия може да увеличи публичните разходи и да оспори бюджетните ограничения в ЕС, както и от спада в промишлените поръчки в Германия за юни. Еврото за последно се търгуваше на ниво от 1.1559 долара.

Британският паунд също е сред губещите днес, след като вчера падна до 1.2920 долара, което бе най-ниското ниво от септември 2017 г. Спадът дойде на фона на опасенията, че Великобритания ще излезе от ЕС без да си осигуро търговско споразумение. За последно паундът се разменяше срещу 1.2940 долара.

Доларът остава без промяна спрямо йената на ниво от 111.34, след като вчера поскъпна с 0.1%.

Турската лира се търгува близо до рекордното си дъно, достигнато вчера, след като от Вашингтон обявиха, че препразглеждат безмитния достъп на Анкара до щатския пазар, след като напрежението между двете държави съюзници от НАТО нарасна.

Лирата е поевтиняла с 27% от началото на годината.

При суровините, поскъпването на петрола от предходния ден отслабна, тъй като пазарът се подготвя за влизането в сила на щатските санкции срещу Иран, която е основен износител на суровината.

Фючърсите на петрола от сорта брент поевтиняват с 0.05% до 73.71 долара за барел. Те поскъпнаха с 0.75% вчера след като източници от ОПЕК обявиха, че производството на Саудитска Арабия неочаквано е намаляло през юли.

Медта поевтинява с 0.35% до 6 111.50 долара за тон на борсата в Лондон, след като вчера цената на метала мадна с над 1%.