Проверяват “странен” договор на служебното правителство за 2 млн. евро, потънали в АЕЦ "Белене"

При замразено строителство са предвидени пари за строителен надзор, това е трудно да бъде обяснено, смята Драгомир Стойнев

https://blitz.bg/ikonomika/proveryavat-stranen-dogovor-na-sluzhebnoto-pravitelstvo-za-2-mln-evro-potanali-v-aec-quotbelenequot_news208328.html Blitz.bg

Възложил съм проверка на договора по един изключително странен казус – 2 млн. евро за договор на надзор на строителство на АЕЦ „Белене”, при положение, че строителството на АЕЦ „Белене” е замразено, каза министърът на икономиката и енергетиката Драгомир Стойнев.

Според него, това се е случило по времето на служебното правителство. От тази трибуна бих искал да помоля ДКЕВР да обърнат внимание на една добавка, която се случва, докато министър е бил г-н Трайков, която ощетява всички потребители, най-вече стопанските.

Според нея всеки потребител на средно и ниско напрежение плаща добавка на база достъп, а не на база това, което реално е потребил, каза Стойнев. „Ще настоявам за отговори и ще назнача проверки по надлежния ред”, каза още той. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай