Санирането на сгради в България през новия програмен период ще стигне до 67 града. Новата оперативна програма “Региони в растеж”, която заменя “Регионално развитие”, ще се прави по нов начин. Работата и дейностите, които ще извършват, ще бъдат много повече и по-обхватни.
Очаква се при преговорите с Европейската комисия, която отпуска средствата, да получим много по-голям бюджет за следващия програмен период. Сегашната програма предвижда общо 63 млн. лв. за саниране. В следващия програмен период средствата за саниране на жилищни сгради ще са поне 250 млн. лв.
Оперативната програма ще обхване много повече населени места - 67, докато сегашната действа само в 36 града. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.