Шефът на НОИ с много важна новина за пенсионерите и безработните

Документите им ще бъдат обработени служебно между институциите, обясни той

https://blitz.bg/ikonomika/shefat-na-noi-s-mnogo-vazhna-novina-za-pensionerite-i-bezrabotnite_news735117.html Blitz.bg
"Пенсионерите не трябва да ходят в НОИ за преизчисляване на пенсиите, безработните, които са регистрирани в Агенцията по заетостта – също".

Това заяви в ефира на bTV управителят на Националния осигурителен институт Ивайло Иванов.

Той обясни, че документите и на пенсионерите, и на безработните ще бъдат обработени служебно между институциите, за да се избегне нареждането им на още една опашка.

„Пари за обезщетения в НОИ има“, успокои Иванов. Той съобщи, че там постъпват по 700 нови заявления от безработни дневно.

МВР е уведомило НОИ за 40 случая на нарушена карантина заради коронавируса, и на тях няма да им бъдат изплатени болнични, каза още шефът на институцията.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай