Това заяви в ефира на bTV управителят на Националния осигурителен институт Ивайло Иванов.
Той обясни, че документите и на пенсионерите, и на безработните ще бъдат обработени служебно между институциите, за да се избегне нареждането им на още една опашка.
„Пари за обезщетения в НОИ има“, успокои Иванов. Той съобщи, че там постъпват по 700 нови заявления от безработни дневно.
МВР е уведомило НОИ за 40 случая на нарушена карантина заради коронавируса, и на тях няма да им бъдат изплатени болнични, каза още шефът на институцията.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.