Служебният кабинет спря строежа на още един ключов път, нямало пари

Поради липса на средства се отлага разширението от Стара Загора до АМ „Тракия“

https://blitz.bg/ikonomika/sluzhebniyat-kabinet-sprya-stroezha-na-oshte-edin-klyuchov-pat-nyamalo-pari_news835755.html Blitz.bg

Разширението до АМ „Тракия“ от Стара Загора отпада поради недостиг на средства, обяви от трибуната на Народното събрание служебната министърка на регионалното развитие и благоустройството Виолета Комитова.

Към нея беше отправен въпрос в рамките на петъчния парламентарен контрол.

Отсечката не е включена в инвестиционната програма на АПИ за периода 2018-2021 г. по финансови причини.

Имало обаче ангажимент евентуално за догодина. Освен това въпреки че техническият проект е готов от 2008 г., 13 години по-късно се оказва, че не отговаря на нормативната уредба, трафика и развитието на терените, разположени от двете страни на пътя.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай