До края на годината трябва да бъдат приети законодателни промени, които ще позволят довършването на процеса по либерализация на електроенергийния пазар.
България е единствената държава в ЕС, в която все още този пазар не е изцяло либерализиран. Процесът е протакан дълго, тъй като е трябвало да започне преди 7-8 години. Едва предишното правителство на Бойко Борисов е предприело сериозни стъпки в посока на либерализцията, обясни още министър Петкова.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.