Връщане на ДДС-то на 20% и въвеждането на МРЗ от 933 лв. може да доведе/ще доведе до масови фалити при хотелиерите и ресторантьорите
Първо туристическият бранш, хотелиерите, ресторантьори понесоха най-тежкият удар от Ковид - мерките
Връщане на ДДС-то на 20% и въвеждането на МРЗ от 933 лв. може ще доведе до масови фалити при хотелиерите и ресторантьорите. Това заяви председателят на ССИ – Кузман Илиев по Евроком по повод връщане на ставката от 20% заложена в пакета данъчни промени за 2024 г.
„Първо туристическият бранш, хотелиерите, ресторантьори понесоха най-тежкият удар от Ковид - мерките. Те буквално в продължение на година бяха е пълен локдаун. Второ ние милитаризирахме Черно море достатъчно, така че да им провалим и сезона. Този бранш по един или друг начин е под прицела и всички мерки и промени ги удрят сериозно“, коментира Кузман Илиев.
Председателят на ССИ беше категоричен, че с предвиденото вдигане на МРЗ на 933 лв. един от най-силно засегнатите браншове ще бъде именно туристическият. “Огромната част от заетите там са на минимална работна заплата. 2019 г. тя беше 560 лв., а от януари догодина се предвижда да бъде 933 лв. Това са 66% увеличение на МР3 за 4 години.
Ако някой смята, че за този период производителността на служителите се е увеличила с толкова – жестоко греши“, категоричен беше председателят на ССИ.
Кузман Илиев изрази опасение, че подобна мярка ще отвори вратата на сивия сектор и заяви, че преди да бъдат вдигани данъците на най-удареният сектор е добре правителството да направи сериозна ревизия и преоценка на разходната част.
Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук
Последвайте ни
Чудо голямо.
ГОЛЯМА РАБОТА ТЕ И БЕЗ ТОВА СА МНОГО (ОБЕКТИТЕ) НЕКА ДА ОЦЕЛЕЯТ НАЙ ДОБРИТЕ С НАЙ КАЧЕСТВЕНО ПРЕДЛАГАНЕ НА ХРАНА И УСЛУГИ..
Кузман Илиев е Като Баща си Безродна K/УРВА от МВР !
Горките ресторантьори, живи да ги ожалиш. А това, че тая година на морето така и не намерих читав ресторант , където да се яде читава храна, си е мой проблем, нали ? Цените ги вдигнаха здраво, ама заплатите да останат ниски ? А на практика не им се плащат осигуровки на персонала, пък и защо да плащат, като минават метър от 30 години?
А ние клиентите какво да кажем,че като седнем в заведение или хотел и като видим цените ни се изправят косите.Затова вече си пия вкъщи и ходя 3 пъти на море в Гърция и няма да пълна гушата на ревящи ресторантьори работещи на 300800 надценка
САМО ТАКА СОФИЯ , И АЗ ТОВА ЛЯТО УСПЯХ ТРИ ПЪТИ ЗА ПО ЕДНА СЕДМИЦА :)
А дали горивата са с по високо качество,а и храните,а гне?Коментирай печалбите на банките Лукойл и Енергото реални ли са?Знам,че искате повече работа за 600лв заплата.
Кузман Илиев е Пoтомствена K/УРВА от МВР, Като Баща си, Затова го Взеха Във ВМРО(МВРО) !
3aдунaйския КЕHEФ е Руски КЕHEФ, Тоест Обречен е на МИЗЕРИЯ, СТУД, ГЛАД и СМЪРТ !
УМРЕ ли Русия, Умира и 3aдунaйския Cлaвяно Mангaлcки КЕHEФ, Защо е Руски КЕHEФ !
Тази година бях в Несебър. По улиците ни спирала ресторантьори и ни каниха да влезем в ресторанта им. Обърнах внимание празни заведения в града. Храната там явно е застояла. Да фалират. Дойде и това време.
Са БЛИЦ! ЗАЩО КОМЕНТАРА МИ НЕ СЕ КАЧВА А ПУМИИ СОРСОКИ?
Скоро ти ще умреш от злоба,че си само ти тук против руснаците и българите ТЪПАК!
Скоро ти ще умреш от злоба,че си само ти тук против руснаците и българите ТЪПАК!
Това е подобро от всяка виагра. Съветвам всеки да го опита поне веднъж в живота си ще подобри сексуалния ви живот многократно, прочетете го сами: https://ssur.cc/bioco
НахаленДосаден като конска муха!
В Бургас намалиха грамажа с 20,и вдигнаха цените с 20.Наемите паднаха покрай Ковид с 30. Се
абе гн Кузмсн Илиев, само да Ви споделя, че порция картофи беше 2.503, а сега са 5лв, че и нагоре, колко прицента са това? Аман всеки да мисли другия за потъп. Като не им харесва на прословутия бизнес и ще фалирват, да излизат на трудовата борса или Т2 и към придловутата Германия!
Освен да фалирате и да си съборите презастроените хотели.Не мислихте,когато правихте хотели,чули,че се печели от тях.неграмотното ви и алчно поведение,доведе ресора до недостиг на кадри,а сега ревете.марш у кофите. Като инвестирахте крадените пари ,не мислехте дългосрочно.
Дори без ограничаване на ДДС и МРЗ, туризмът и заведенията са прецакани с презастрояването на курортите, в които сивия сектор инвестира крадени пари и до днес. Вече повече от 30 години прането на пари стабилно развива сивия сектор и с чужда помощ. А наруши ли се балансът винаги следва стагнация и регрес. Остана само да се говори как взимали мерки, след което тези мерки се използват като оправдание за прогресивно поскъпване на живота в интерес на малцината от върха на пирамидата.
Кузмане, за каква производителност на работещите в туризма говориш? Как една чистачка, камериерка или други от обслужващия персонал могат да си вдигнат производителността?
КАТО. ВИ. ВИДИ. ЕДИН. ПЪТ ЧОВЕК ХРАНАТА. И. ПИЕНЕТО. И. ОБСЛУЖВАНЕТО, НЕ 20 ДДС. АМИ. И 40. СА. ВИ МАЛКО. ПО. ДОБРЕ Е ПОЛОВИНАТА. ДА. ВИ. НЯМА. НО. ДА. Е. КАЧЕСТВЕНО ОБСЛУЖВАНЕТО
Съвет от мен: откажете се от пушенето на цигари. Белите дробове и портмонето ви ще са благодарни. Лично аз успях успешно да ги откажа с един специален продукт от натурални съставки: https://cutt.ly/otkaz