Фиркан пътник нахлу в пилотска кабина с много тъп въпрос: Може ли да си…

https://blitz.bg/intsidenti/firkan-patnik-nahlu-v-pilotska-kabina-s-mnogo-tap-vapros-mozhe-li-da-si_news629303.html Blitz.bg
ml PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd"> Пътник беше свален от самолет в Индия, след като се опитал да влезе в пилотската кабина, за да си зареди телефона. Инцидентът е станал по време на вътрешен полет, съобщава „Гардиън“.
 
Мъжът, който според някои информации е бил пиян, опитал да нахлуе в кабината, когато самолетът трябвало да излети от Мумбай за Калкута.
 
„Докато самолетът на компания “IndiGo” е бил на земята, необуздан пътник опитал да влезе в пилотската кабина, посочвайки, че мобилният му телефон трябвало да се зареди“, се казва в официално изявление на авиокомпанията.
 
Нахалникът бил свален от самолета и предаден на полицията за нарушаване на безопасността на полета. Полицаите го разпитали, но по-късно го освободили.
 
Това е втори подобен инцидент само за седмица. В понеделник пътник на борда на самолет от Делхи за Патна е бил забелязан да се опитва да отвори задната врата на машината, когато тя била във въздуха. Друг пътник вдигнал тревога и мъжът бил спрян от екипажа. Предаден е на полицията в Патна.

Превод и редакция: БЛИЦ 
 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай