45-годишният Димитър Кибарев се отървал само с леко нараняване, след като бе нападнат от мечка край девинското село Лясково.
По думите му е била с малко мече. Кибарев, който има малко разкъсване на ръката се е спасил благодарение на двете си кучета.
"Случката стана за няколко секунди. Просто малшанс. Има много мечки тази година.
Според мен по-добре е да не се бяга, когато се види мечката. Ако можеш да викаш - викаш. Вчера сложиха капани да видят дали е още там и дали обитава района.
Тя беше на два метра от мен, когато я видях. Искаше да ме довърши заради малкото. Точно когато я видях, кучето тръгна към нея. Не съм подавал сигнал, не знаех каква е процедурата", каза Димитър Кибарев пред БНТ.

По думите кучетата му са ловджийски.
Кибарев е ловец, но сподели, че никога не е стрелял по мечки, тъй като са забранени.
"Скоро ловният сезон започва и мечките ще се изтеглят по-високо", посочи още Димитър.