Паднал делтапланерист оцеля, оплел се в жици

https://blitz.bg/intsidenti/padnal-deltaplanerist-ocelya-oplel-se-v-zhici_news26158.html Blitz.bg

Делтапланерист оцеля, след като падна и се оплете в електропроводи край Асеновград, съобщиха от "Гражданска защита". "Късметлията" повисят на жиците над час, докато бъде свален.

Инцидентът станал вчера към 14,15 ч. в района на автомивка "Тенерифе", на изхода на Асеновград.
Делтапланеристът загубил управление и при падането се оплел в електропроводите. Престоял е там малко повече от час.

Към 15.50 часа спасителна група от отдел „Аварийно-спасителни дейности” към Териториална дирекция „Гражданска защита” – Пловдив свалила делтапланериста. Той е с леки охлузвания, без опасност за живота. /БЛИЦ

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай