Тази сутрин екипът на доц. Харитон Новков, шеф на секция Детска травматология при УМБАЛСМ „Пирогов” е извадил една от сачмите заседнала в ръката на 15-годишния К.Т.
Останалите сачми ще останат засега, но ще бъдат наблюдавани за евентуална допълнителна инфекция. Сачмата на А.Г. на 16 г., която е в коляното няма да бъде вадена, защото не засяга ставата на крака, съобщи пресцентърът на Пирогов.
Двете момчета пострадаха при безразборна стрелба с ловна пушка в гр. Батановци и бяха приети в УМБАЛСМ „Пирогов” през нощта срещу понеделник./ БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.