Пожар, възникнал в трафопост в квартал „Връбница”, бе изгасен за около час, но през това време жители в още три квартала - „Надежда”, „Толстой” и „Свобода”, останаха без ток. Най-вероятната причина за огъня е изгорял кабел към колектор в електростанцията, уточниха пред БЛИЦ от пресцентъра на пожарната.
При подстанцията все още има екипи на пожарната, както и на Електроразпределение – Запад и на ЧЕЗ.
Според огнеборците причината за продължителното гасене била, че запалилото се съоръжение се намирало в тунел към подстанцията.
Предполагаме, че причина за пожара в подстанция „Връбница” е кражба на медния кран на проводника - това е довело до увеличаване на натоварването на напрежението в електропровода и не са сработили релейните защити, каза пресаташето на ЧЕЗ Ясен Гуев.
/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.