Семейство с три деца оцеля в огнен ад, а после дари реколтата си в знак на благодарност

Единственото оцеляло нещо пт къщата им е икона на Божията майка от стаята на децата

https://blitz.bg/pozhari/semeystvo-s-tri-deca-ocelya-v-ognen-ad-a-posle-dari-rekoltata-si-v-znak-na-blagodarnost_news1146071.html Blitz.bg

След като по чудо оцеляха в пожар, семейството с три деца от ямболското село Гълъбинци дарява цялата продукция от личното си стопанство. Непокътната от опожарения дом е икона на Божията майка.

Преди дни пожар унищожи къщата на Десислава и Петър. Огънят тръгва, докато спят. Спасяват се през прозореца, като пускат децата от 3 метра височина.

Единственото оцеляло в къщата е икона на Божията майка от стаята на децата, предаде бТВ.

За бедствието, сполетяло преди дни семейството, разказа екип на медията, след което е последвала огромна вълна на подкрепа.

От благодарност Десислава и Петър ще дарят единственото, което имат - зеленчуците, които произвеждат.

От пожара и трите деца са с наранявания и обгазени, но вече са добре и след Великден тръгват на училище.

Източник: https://btvnovinite.bg/bulgaria/s-blagodarnost-za-spasenieto-semejstvoto-koeto-ostana-bez-dom-zaradi-pozhar-darjava-produkcijata-si.html?campaignsrc=clipboard

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай