Започна се: Малко сняг и общини в България останаха без ток

Пътищата в област Русе са проходими, има проблеми с електрозахранването в едно село

https://blitz.bg/stikhii/zapochna-se-malko-snyag-i-obshtini-v-balgariya-ostanaha-bez-tok_news1126182.html Blitz.bg

Заради паднали електропроводи без електрозахранване останаха населени места в общините Видин, Бойница, Кула и Брегово във Видинска област. Аварийните екипи започнаха работа по отстраняването на повредите още през нощта.

Очаква се електрозахранването да бъде възстановено в светлата част на деня. Междувременно всички пътища в област Видин са проходими при зимни условия.

Рухна кула на църква във Видинско, токът в няколко населени места спря Видео

Всички пътища в Русенско са проходими при зимни условия, в едно село има регистрирани проблеми с електрозахранването. Общо 23 машини почистват от снеговалежа, за да се осигури безопасно пътуване на шофьорите в региона. Това съобщи заместник областният управител на Русе Георги Георгиев. 

От Хидрометеорологичната станция в крайдунавския град съобщиха, че снежната покривка е около 1 см. Отчетен е североизточен пулсиращ вятър със скорост до 20 метра в секунда. Температурата на въздуха е минус 0,8 градуса. 

От областната администрация припомниха, че през днешния ден е обявен жълт код за обилен снеговалеж и силен вятър на територията на региона. 

Георги Георгиев уточни, че по всички трасета на републиканските пътища, които в областта са малко над 500 километра, се извършва обработка срещу заледяване.

Цялата налична специализирана техника е в готовност и при влошаване на метеорологичната обстановка може да се реагира максимално бързо и адекватно, съобщи още Георгиев. По негови думи през цялата нощ необходимият брой снегопочистващи машини е бил изкаран на терен и съответно републиканските пътища са своевременно обработвани.

Навръх Коледа: Северозападът побеля! Снегът дойде и в София Видео

Георгиев апелира към шофьорите, на които им предстои пътуване, да тръгват с автомобили, подготвени за зимни условия, да карат със съобразена скорост и да не предприемат рискови маневри. Няма проблеми и при преминаването на Дунав мост при Русе – Гюргево, уточниха от областната администрация.

На този етап няма данни за сериозни проблеми с електроподаването. Единствено в село Брестовица, община Борово, е установено прекъсване на електрозахранването около 4:30 часа тази сутрин.

Предприемат се мерки за максимално бързо решаване на ситуацията, отбелязаха още от областната администрация в Русе. Няма данни за населени места без вода и телекомуникации. Ситуацията е променлива, но се следи постоянно.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай