Гай Хамилтън, режисьорът на 4 от култовите филми за супершпионина Джеймс Бонд, почина на 93-годишна възраст във Великобритания, съобщава Би Би Си. Информацията е потвърдена на страницата в Туитър на един от изпълнителите на култовата роля - Роджър Мур.
"Невероятно тъжно е - разбрах, че от този живот си е отишъл прекрасният режисьор Гай Хамилтън", написа Мур.
Гай Хамилтън е един от хората, издигнали филмите за Джеймс Бонд в култ за почитателите на тайния агент. Той е режисьор на "Голдфингър", "Диамантите са вечни", "Живей, а другите да умрат" и "Мъжът със златния пистолет" с участието на Шон Конъри и Роджър Мур в ролята на Бонд. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.