Измамиха старица по телефона

https://blitz.bg/kriminalni/izmamiha-starica-po-telefona_news50062.html Blitz.bg

90-годишна жена е поредната жертва на телефонна измама по класическата схема с причинена от близък катастрофа, съобщиха от полицията в Русе.

Престъплението е извършено на 21 май. На домашния телефон на жената се обадил женски глас. В разговора възрастната припознала дъщеря си, която плачейки й обяснила, че е направила катастрофа с убито дете и за да я освободят, трябва да се плати гаранция. Уговорката била парите да се дадат на сина на адвоката, който да отиде в дома на тъжителката, за да “улесни” възрастната жена. Така на два пъти “синът” взел 2400 и 600 лв. Пострадалата разбрала, че е измамена, впоследствие, когато разговаряла наистина с дъщеря си./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай