Кошмар в с. Спанчевци: Мъж ходи с остър предмет и ръга наред!

13 коли осъмнаха със спукани гуми, а извършителят се оказа 78-годишен местен жител

https://blitz.bg/kriminalni/koshmar-v-s-spanchevci-mazh-hodi-s-ostar-predmet-i-raga-nared_news1110068.html Blitz.bg

Монтанското село Спанчевци

Необичаен вандалски акт разтърси монтанското село Спанчевци – 13 автомобила се оказаха със срязани гуми в нощта срещу 30 септември. Сред пострадалите коли са и два автомобила на кмета на населеното място.

Колите са били паркирани на различни улици в селото. Потърпевшите са общо 7–8 души. Един от тях е Деян Ангелов, който открил три от колите си със спукани гуми, докато сутринта се готвел да закара детето си на училище.

„На едната кола и двете гуми бяха срязани, на другата и резервната“, разказа той, цитиран от bTV.

Благодарение на камерите за видеонаблюдение в селото и бързата реакция на полицията извършителят е установен. Оказва се, че това е 78-годишен местен жител, който живее в Спанчевци от около година.

Странно е защо ходи из селото с остър предмет и пука гуми“, попитаха хората.

Снимки: bTV

„Тепърва ще се изясняват причините и мотивите за действията му“, обясни главен инспектор Иван Димитров, началник на районното управление във Вършец.

Кметът Емил Димитров също е сред потърпевшите. „Това е курортно и тихо селище, подобно нещо е необичайно за нас. Радвам се, че полицията реагира бързо“, каза той.

Срещу извършителя е образувано досъдебно производство за повреждане на чуждо имущество. Законът предвижда лишаване от свобода до 5 години за подобно престъпление.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай