Петима дадоха показания по делото на Йончева срещу Борисов
На него, според Йончева, той е заявил, че държавата е била принудена да й заплати милиони, което по думите й не е вярно. Йончева търси от Борисов обезщетение от 20 000 лева за нанесени неимуществени вреди. От свидетелските показания на Иван Гарелов, Къдринка Къдринова, д-р Емил Райнов и Виза Недялкова стана ясно, че Йончева е професионалист в работата си като журналист, не е получава крупни суми за своите филми и че заради изказването, направено според нея от Борисов, е изпитала „омерзение и отчаяние“ и се е „затворила в себе си“.
При показанията на Никола Николов, работещ в пресцентъра на ГЕРБ, се установи, че премиерът Бойко Борисов няма достъп и не поддържа лично своята официална фейсбук страница, а това прави Николов. Както и че Борисов ежедневно е брифиран за информацията, публикувана на нея и получаваните лични съобщения.
Защитата на премиера поиска от съда на следващото заседание да бъдат призовани двама свидетели от разузнаването и заседанието да се гледа при закрити врата, заради секретна информация. Причината била, че разузнаването не се отчита писмено за използвани суми и плащания, като това имало връзка с дейността на Йончева.
Адвокатите Марковски и Терзийски казаха пред съда, че те искат да докажат, че премиерът не е казал това, за което го съди Йончева, но че то е истина. Съдът обаче отказа искането за нови свидетели, като уточни, че защитата може да поиска това и писмено, където да изложи доводите си.
Съдът определи още да се направи техническа експертиза на диск със запис от изказване на Борисов на събитие в Бургас, предоставен от национална медия, за да се удостовери истинността му, по искане на защитата на премиера. Също така вещо лице ще направи търсене в интернет дали има видеа с изказването на премиера оттогава. Следващото заседание по делото ще бъде на 6 февруари от 13.30 часа.
Последвайте ни
0 Коментара: