Плъзнаха фалшиви двайсетачки

https://blitz.bg/kriminalni/plaznaha-falshivi-dvaysetachki_news46455.html Blitz.bg

Фалшиви давайсетолевки плъзнаха из Пазарджишко, съобщиха полицаи. Банкноти, изработени на ксерокс, са засечени не само в областния град, но и в районите на Панагюрище, Велинград, Пещера и Септември.

Всички ментета са с еднаква серия, а върху хартията липсват микротестове. Имитацията на холограмната лента обаче е изключително успешна, коментират специалисти.
Според непотвърдена информация партидата е пусната от роми, подвизаващи се в районите на Ихтиман и Пещера, а по случая вече имало и задържани, на които ще се повдигне обвинение. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай