Половин тон канабис откриха в петричко

https://blitz.bg/kriminalni/polovin-ton-kanabis-otkriha-v-petrichko_news57681.html Blitz.bg

Почти половин тон канабис са открили вчера полицаи в землищата на селата Долене и Баскалци, област Петрич, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Благоевград.

 След получена информация, при проверка в нива в местността "Средоко" при с. Долене е установено, че на храсти около нивата са окачени да се изсушават стръкове от зелено кафяво тревисто растение, което след тестване е реагирало положително на канабис с общо тегло 243 кг. Същият ден е извършена и проверка на нива в местността "Плетваро" в землището на с. Баскалци, където е открит и иззет канабис с клонки с общо тегло 255 кг. И по двата случая е образувано досъдебно производство./ БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай