Съдия разпитва убиеца от Одринци

https://blitz.bg/kriminalni/sadiya-razpitva-ubieca-ot-odrinci_news50145.html Blitz.bg

Убиецът Ангел Димитров, който застреля 33-годишния Станимир Ангелов-Стъни от село Свирачи, ивайловградско, е бивш милиционер, стана ясно от разпита на дежурния окръжен съдия в Хасково. Като такъв през 80-те години на миналия век е застрелял брат си, който бил капитан от милицията.

Според показанията му пред съдията, причина за убийството е, пиянска история. След като през деня работил тежка физическа работа, Ангел се прибрал у дома си и легнал да спи. Събудили го Стъни с още двама негови приятели. Каза ли му, че от тях е пиенето, а от него мезето. Напили се и започнали да разиграват екшъни, с чупене на чаши, гърмяща музика, а кавгата започнала за едни взети и невърнати пет лева. Това бил сублимния момент, в който убитият замерил убиеца с парче стъкло. Изтрещял изстрел, който според убиеца бил неволен, и Стъни паднал на земята. Металното топче го улучило точно в сърцето. Двамата му приятели изтрезнели набързо, натоварили го на колата и натиснали педала към болницата. Застреляният починал още преди да стигнат до „Бърза помощ” от загубата на кръв.
Днес ще се гледа мярката за неотклонение на Ангел Димитров.

Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай