Санитарка от Ягода, работила за 500 лв.: Никой не е бил бит и държан гладен

Севдалина отрече вината си, както и твърденията, че условията в дома са били лоши

https://blitz.bg/kriminalni/sanitarka-ot-yagoda-rabotila-za-500-lv-nikoy-ne-e-bil-bit-i-darzhan-gladen_news1090726.html Blitz.bg

За първи път говори една от обвиняемите по делото за така наречените "домовете на ужасите" в село Ягода. Севдалина Лазарова е работила там като санитарка, като втора работа.

Тя е получавала около 500 лева заплата за работата си. Лазарова е с две повдигнати обвинения - причиняване на средна телесна повреда на 8 лица и че е скрила чужд документ за самоличност. Жената бе с най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража”, но Окръжен съд я отмени и постанови да бъде освободена незабавно.

„Домът на ужасите“ в Ягода: Оставиха в ареста един от шестимата обвиняеми

Севдалина отрече вината си, както и твърденията, че условията в дома са били лоши. Тя бе категорична, че никой от възрастните хора не е бил бит, упояван или държан гладен:

"В дома предстоеше да се направи ремонт и колежката ми, която е била там - Господинка, са почнало да прехвърлят от едното бунгало в другото, за да може да почне ремонта на следващия ден", каза тя пред БНТ. 

Майстор на кукли за театъра, настанен в къщата на ужасите в Ягода: Отврат! Разревах се още първия ден

На въпроса с какво са се хранели възрастните хора тя отговори: "Сутрин - попара; спагети, не спагети, а макарони са им правени; прясно мляко винаги всяка събота; сандвичи десерти винаги; кисело мляко им се даваше; вафли. На никой хляб не е отказано. Те ядяха, защото имаше доста с параноидна шизофрения - те искаха по половин хляб и нагоре. На човек не можеш да откажеш хляб и вода - това е престъпление. Няма как да не оставиш един възрастен човек да не яде", разказа Севдалина Лазарова.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
4 Коментара
Mobile
преди 11 месеца

Само бой за такива като тая, това са изроди!

Откажи
Нерегистриран
преди 11 месеца

Ама тоя женски изрод защо лъже така нагло ,че били хранили старите хора и им давали вода и не са ги биели и упоявали и т н. А защо всички стари хора са били дехидратирани и недохранени, защо е намерен фентанил в тези къщи на ужасите, защо прозорците били без дръжки за да не се отварят, защо има снимки на вързани хора, защо повечето от тях са в синини, защо смъртността за пет години на рода място е 770 човека? И защо са я пуснали тая престъпница на свобода и са повярвали на лъжите и?

Откажи
Ani
преди 11 месеца

За 500 лв е готова и душата на дявола да си продаде. Дъно!

Откажи