Удариха сейф със 130 хиляди в Асеновград

https://blitz.bg/kriminalni/udariha-seyf-sas-130-hilyadi-v-asenovgrad_news46424.html Blitz.bg

Фирмена каса на строителен предприемач, пълна с валута на стойност сто и тридесет хиляди лева, бе опразнена след обир с взлом.

Жалба за случая е подал ужиленият бизнесмен Димитър Велев, който сам открил липсата на 52 000 лева, 32 000 евро и 10 000 щатски долара. От касата е отмъкната и ловна пушка “ИЖ”, съобщава пловдивски вестник. Обирът е извършен през почивните дни, действано е професионално. Имам охранителна система тип сирена, закачена към телефонен кабел.

Очевидно съм бил наблюдаван, защото е прекъснат целият телефонен кабел на жилищната кооперация над офиса, каза вчера Велев. Не дължа на никого пари, увери той. Жилищната кооперация, в която е офисът, е населена със заможни семейства. Самият Велев бе последният шеф на общинска фирма “Асеновградски строител”, която получи право на работническо-мениджърска приватизация. Впоследствие обаче той успя да отстрани правоимащите и стана собственик на сериозни активи, сред които и бетоновъзел. Преди години мистериозно горя предишният офис на същия бизнесмен в индустриалната зона. Тогава бяха изпепелени важни документи, припомнят паметливи.

Обирът е втори в Асеновград за месец. Наскоро частен дистрибуторски склад за цигари осъмна без стока и пари от сейф на обща стойност двеста хиляди лева. Тогава охранителната система на склада бе обезсилена с обикновено велпапе, а кучетата-пазачи в съседство бяха отровени. До момента няма данни извършителите да са открити. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай