"Много е важно всички, които работим в киното да бъдем заедно и да бъдем обединени, защото киното преживява трудни моменти. Имаме драстична загуба на публика, има много пиратство и силна конкуренция от страна на Холивуд.
Така че смятам, че ние - представителите на европейското кино, трябва да бъдем заедно в този момент". Това мнение изрази испанският актьор Антонио Бандерас на откриването на XX-то издание на Седмицата на испанското и ибероамериканското кино в България снощи./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.