Борис Панкин вече не е министерски съветник

https://blitz.bg/kultura/boris-pankin-veche-ne-e-ministerski-savetnik_news97201.html Blitz.bg

Режисьорът Борис Панкин, който беше назначен за съветник на министъра на културата Вежди Рашидов вече не е на работа в министерството на културата.

 “Борис Панкин беше назначен за една година. Договорът му изтече на 15 януари и не е подновен и в това няма драма”, заявиха за “БЛИЦ” от пресцентъра на културното ведомство.

Борис Панкин прие предложението да съветва Рашидов по въпроси свързани с музикално-сценичните изкуства след протести на трупата на Музикалния театър, която не го искаше за свой директор.

През януари 2010 г. режисьорът се отказа да ръководи Оперетата, но се съгласи да влезе в Министерство на културата./БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай