Аудио-видео дружество "ОРФЕЙ" ЕАД ще бъде извадено от забранителния списък за приватизация.
Това предвижда проект за промяна на Закона за приватизация и следприватизационен контрол, изготвен от депутати от ГЕРБ.
Компанията, специализирана в заснемането на филми, реклами, шоуспектакли, тв състезания, видеоклипове и фотосесии, е създадена преди повече от 20 години и е собственост на Министерството на културата.
Тя участва в реставрацията и разпространението на български филми като "Оркестър без име", "Крадецът на праскови" и др. Дружеството има принос и за снимането на документални и детски български филми, както и чужди продукции. Освен това предоставя база на студенти от различни университети за специализация.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.