Държавата продава киното

https://blitz.bg/kultura/darzhavata-prodava-kinoto_news110897.html Blitz.bg

Аудио-видео дружество "ОРФЕЙ" ЕАД ще бъде извадено от забранителния списък за приватизация.

Това предвижда проект за промяна на Закона за приватизация и следприватизационен контрол, изготвен от депутати от ГЕРБ.

Компанията, специализирана в заснемането на филми, реклами, шоуспектакли, тв състезания, видеоклипове и фотосесии, е създадена преди повече от 20 години и е собственост на Министерството на културата.

Тя участва в реставрацията и разпространението на български филми като "Оркестър без име", "Крадецът на праскови" и др. Дружеството има принос и за снимането на документални и детски български филми, както и чужди продукции. Освен това предоставя база на студенти от различни университети за специализация.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай