Министертвото на културата - отличник по усвояване на еврофондове

https://blitz.bg/kultura/ministertvoto-na-kulturata-otlichnik-po-usvoyavane-na-evrofondove_news97175.html Blitz.bg

Министерството на културата е разписало през 2010 г. 56 млн. лв. по европрограми. Това ни прави отличничници по усвояване на еврофондовете, заяви министърът на културата Вежди Рашидов по време на годишната конференция за напредъка по изпълнението на Оперативна програма “Регионално развитие”.

Отпуснатите 1,78 млн. лв. от еврофондовете за тази година са за реализиране на проект за реставрация на зала "България", съобщи  още културният министърът.

По думите му за първи път през изминалата година министерството е заработило много активно с еврофондовете. Според Рашидов министърът по усвояването на еврофондовете Томислав Дончев е една от основните опори в работата на всяко министерство/ БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай