Руски археолози от Инвститута по археология към Руската академия на науките са открили сребърно съкровище, датирано от XIII век.
Откритието е станало в местността известна като “Българско градище”, установено е по останките на дървесни части, че среброто е било заровено в дървена кутия.
Съкровището се състои от 160 сребърни слитъци, 2 сребърни гривни и остриета на стрели. Според археолозите, среброто е било много използвано във Волжска България, където е имало функцията на сечени парични знаци. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.