Откриха съкровище в "Българско градище"

160 сребърни слитъци, използвани като пари в древността, били заровени в дървена кутийка

https://blitz.bg/kultura/otkriha-sakrovishte-v-quotbalgarsko-gradishtequot_news213608.html Blitz.bg

Руски археолози от Инвститута по археология към Руската академия на науките са открили сребърно съкровище, датирано от XIII век.

Откритието е станало в местността известна като “Българско градище”, установено е по останките на дървесни части, че среброто е било заровено в дървена кутия.

Съкровището се състои от 160 сребърни слитъци, 2 сребърни гривни и остриета на стрели. Според археолозите, среброто е било много използвано във Волжска България, където е имало функцията на сечени парични знаци. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай