Рокаджиите от Placebo разтърсиха столицата

https://blitz.bg/kultura/rokadzhiite-ot-placebo-raztarsiha-stolicata_news87646.html Blitz.bg

Рок бандата Placebo разтърси вчера с алтернативния си саунд столичния "Зимен дворец на спорта”. Една от най-успешните британски групи направи концерт, който е част от световното им турне, представящо шестия им студиен албум "Battle for the Sun”.

Албумът се появи в началото на юни 2009 г., като това е първият им запис с новият барабанист - Steve Forrest. Placebo идват за трети път у нас след успешни концерти през 2003 и 2007 г.

Бандата се сформира през 1994 г. от Брайън Молко и Стефан Олсдал, които са бивши съученици. През 1996 г. излиза дебютният им едноименен албум, който веднага добива златен статус, а сингълът "Nancy Boy" дебютира направо на четвърта позиция в класацията за сингли на Великобритания. За много кратко време Placebo успява да се наложи и са определяни за истинско музикално явление.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай