Синът на Илия Аргиров записа метъл версия на "Горо ле, горо зелена"

https://blitz.bg/kultura/sinat-na-iliya-argirov-zapisa-metal-versiya-na-quotgoro-le-goro-zelenaquot_news96627.html Blitz.bg

Метъл китари и здрав рок саунд възроди автентичната фолклорна песен "Горо ле, горо зелена" по идея на сина на фолклорната легенда Илия Аргиров - Димитър. Той се завърна от Италия, за да запише уникалната рок версия на песента.

Едноименната автентична песен е от репертоара на Илия Аргиров. Фолклорния вариант е включен в неговия диск "Моите песни", също е записан и от Димитър, който засне и видеоклип на песента.
Китарист в рокверсията е Драгомир Драганов, който също като Димитър е бивш член на група “Епизод”. Двамата са автори на аранжимента.

"Тази песен е началото на един нов проект, който е уникален не само за България. Досега много музиканти са правили рок с фолк аранжименти, но за пръв път автентичен фолклор се свързва така с тотално метъл звучене, с неравноделни тактове и чисто фолклорни мотиви.

"Това за мен е експеримент. Не знам докъде ще доведе и не искам да бързам да записвам още песни. Стилът би трябвало да се нарича "етнометъл" или "фолклорен метъл". Критиците и най-вече феновете бързо ще му намерят име", допълва той. И се надява музикалните продуценти у нас да заложат на този проект, за да направи цял албум с уникалното звучене.

Аргиров - син остава верен и на автентичния фолклор, като през уикенда бе официалната премиера на новия му клип "Ой, девойче", който ще се промотира цяла седмица.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай