Учени, лекари и филмови дейци отново излизат на протест утре

https://blitz.bg/kultura/ucheni-lekari-i-filmovi-deyci-otnovo-izlizat-na-protest-utre_news93496.html Blitz.bg

Шествието се организира от БАН

Утре - 1 декември от 11 ч. учени, лекари, студенти и филмови дейци отново излизат на протест. Целите на шествието са постигане на европейски приоритети и политики в областта на здравеопазването, образованието, науката и изкуството, съобщиха от БАН.

Инициативният комитет за организиране на протестните действия е от представители на БАН, Българския лекарски съюз, Движението на младите учени "Когито", Студентско движение "Призив", САС, Гражданско движение за защита на науката и образованието, Съюзът на българските филмови дейци и университетски преподаватели.

Учените са недоволни от драстично орязания бюджет на академията през тази година и реалните намерения на правителството според тях да се закрие БАН.

Маргарита Благоева
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай