Як купон на “Рок Коледа 2010”

https://blitz.bg/kultura/yak-kupon-na-rok-koleda-2010_news95358.html Blitz.bg

С грандиозен рокконцерт Столичната община започна кампанията си “София – европейска столица”, който завърши в малките часове на нощта след Коледа в столичната зала “Универсиада”. Инициатор на концерта бе Милена Славова, която освен че се включи със своите хитове изпълняваше и ролята на Снежанка.

Кралицата на българския рок бе поканила почти всички звезди - 16 любими музиканти и утвърдени групи. Повечето от тях пяха в първата част с утвърдения Нов симфоничен оркестър под диригентството на младия и талантлив диригент Петко Тодоров.

Да пеят със симфоничен оркестър се оказа сбъдната мечта за много от българските рокмузиканти. Настроението подгряваха Валди Тотев, Кирил Маричков, Фънки, Колю Гилъна, “Ахат”, дует “Ревю”, “Обратен ефект”, “Уикеда”, “Екс Атлас”.

Въпреки високия градус на меломаните в препълнената зала по време на рокмаратона до инциденти не се стигна.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай