Режисьорът Явор Гърдев, който вчера от сцената на Народния театър се обяви против използването на сила срещу протестиращите, смята, че българското общество се е разпаднало на микро общества, които все по-малко общуват помежду си. Това, според него, е в основата на разделението на обществото. В предаването „Още от деня” по БНТ той пророкува, че ще станем свидетели на още сцени с насилие.
Гърдев изрични подчерта, че декларацията му от сцената не ангажира институцията Народен театър, а е негова лична позиция. По време на представлението „Хамлет” хората от екипа му се развълнували от случващото се на протеста, защото там имало техни близки. Изявлението му е поискано от самите актьори, а той трябвало само да намери правилната форма да го направи.
„Трябва да се намира начин да разговарят тези групи помежду си и да е чуват едни други какво говорят”, смята Гърдев.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.