Явор Гърдев: Декларацията ми не е от името на Народния театър

Актьорите ме накараха да вземем отношение към протеста, обясни режисьорът

https://blitz.bg/kultura/yavor-gardev-deklaraciyata-mi-ne-e-ot-imeto-na-narodniya-teatar_news233365.html Blitz.bg

Режисьорът Явор Гърдев, който вчера от сцената на Народния театър се обяви против използването на сила срещу протестиращите, смята, че българското общество се е разпаднало на микро общества, които все по-малко общуват помежду си. Това, според него, е в основата на разделението на обществото. В предаването „Още от деня” по БНТ той пророкува, че ще станем свидетели на още сцени с насилие.

Гърдев изрични подчерта, че декларацията му от сцената не ангажира институцията Народен театър, а е негова лична позиция. По време на представлението „Хамлет” хората от екипа му се развълнували от случващото се на протеста, защото там имало техни близки. Изявлението му е поискано от самите актьори, а той трябвало само да намери правилната форма да го направи.

„Трябва да се намира начин да разговарят тези групи помежду си и да е чуват едни други какво говорят”, смята Гърдев.
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай